Продавець Інтернет-магазин Хозторг Харків - товари для дому, саду та городу оптом розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
5816 відгуків
Слава Україні. Ми переможемо.

Вітаю. Зараз не робочий час, відповімо коли будемо на роботі :)

вул. Морозова, 6, Харків, Україна
Додати відгук

Звідки береться ціна на віники сорго

Звідки береться ціна на віники сорго

Здравствуйте, шановні гості нашого сайту! Сьогодні ми збираємося розповісти вам про віники сорго, але ми будемо говорити не про якомусь певному вигляді віника (хоча і будемо деякі згадувати), а про віники сорго загалом, про те за якою технологією вони виробляються і як формується ціна на них.

 

Отже, що це взагалі таке?

Це такий віник, який виготовлений з вінцевого сорго вищого (або не дуже) сорту, однорічної рослини сімейства злакових. Віник з сорго потрібен для господарсько-побутових потреб. У промислових цілях використовується як інструмент для прибирання приміщень і прилеглих територій. В домашніх умовах застосовується для підмітання підлоги.

На інструменти подібного типу немає певних ГОСТІВ або стандартів, їх, зазвичай, все в'яжуть по-своєму, як вміють. В'яжуть, зазвичай, у селах, де і збирають ці рослини. Для місцевих жителів в'язання віників – це спосіб трохи підзаробити, тому що в села частенько заїжджають перекупники і беруть ці вироби за ту чи іншу ціну.

Місцевий житель плете віник сорго

 

Як формується ціна?

Це питання найцікавіший. Все залежить не тільки від якості первинної сировини, але і від того наскільки добре пліток віник, а також від умов його зберігання. Але все по порядку: майстер збирає рослина в потрібній кількості, сама рослина може бути різної якості спочатку, якась рослина вже дуже старе, якесь навпаки – занадто молоде, якийсь занадто дрібне, а якесь недостатньо пишне. За тим, він плете віник з того, що вийшло зібрати (і справа не тільки в тому, що майстер, іноді, вибирає сорго не найкращої якості, а в тому, що не завжди є можливість знайти якісне рослина в достатніх кількостях), за тим приїздять перекупники і кажуть, мовляв «цей віник ми купимо за стільки – він хорошої якості, а цей за стільки – він якості гірше, ну а цей нам зовсім не подобається, ми візьмемо його за найменшу суму» . Першим ділом перекупники дивляться на розмір віника, чим він більший – тим лучі, за тим на його пишність – чим більше вплетено рослин, тим якісніше є продукт, після цього вони дивляться на якість самого сплетення (елементів, які утримують віник разом) і тільки після цього називають якусь ціну. Оскільки місцевим жителям немає сенсу продавати віники по 1 штучці, то їх відразу роблять багато, іноді по цілій бухті (50 штук, скріплених разом).

Бухта віників

Природно, перекупник не буде оглядати кожен продукт, а лише поверхово оцінить якість всієї бухти. Після цього, успішно розрахувавшись з майстром, попрощається і поїде продавати ці бухти в місто. В ціну товару, перекупник, також, додасть ціну, витрачену на бензин, він теж хоче щось заробити. За тим, важливим аспектом є те, де він буде зберігати віники перед тим, як їх перепродасть. Нехай ці товари і не примхливі до навколишніх умов, але, теж можуть відволожитися або згнити, якщо будуть лежати у вологому і сиром складі. Такі товари нікому не потрібні, тільки як уцінка, та й то не всі згодяться.

Приїжджаючи до нас перекупник пропонує свою ціну, спираючись на всі перераховані вище фактори, ми, в свою чергу, з нею погоджуємося чи ні, так і формується остаточна ціна. Підведемо підсумки, ціна на віник сорго залежить від наступних факторів:

  • Початкового якості рослини;
  • Розміру самого віника;
  • Якості сплетення;
  • Ціни, за яку товар придбав перекупник;
  • Ціни за бензин;
  • Умов, в яких товар зберігався на складі;
  • Націнки, яку поставить перекупник.

Тому так і виходить, що з-за великої кількості змінних, ціна на цей товар скаче, сьогодні вона може бути 26 гривень за штуку, завтра – 27, а через три місяці, всі 30 гривень за штуку.

 

Віники в нашому магазині

Заходимо в розділ Мітли пластикові, віники сорго, тут ви знайдете купу різних найменувань і Віник «Молдавія» якийсь і віник одежний «Люкс» і навіть стандарт. Як у них розібратися і чому на кожен товар різна ціна? Давайте все з'ясуємо.

Поле сорго

Як ви вже знаєте, товари нам привозять різної якості, які-то краще, якісь гірше. Ми, тим не менш, скуповуємо майже все, що отримуємо, тому що розраховуємо на різні прошарки покупців. Кому-то зійде і найдешевший варіант, а комусь потрібен саме якісний. За тим і існують всі ці поділу на класи типу «Бюджет», «Стандарт», «Люкс» і так далі. Ось як вони систематизуються на нашому сайті (від найнижчої якості до найвищого):

  1. «Бюджет» – найбільш економний варіант серед усіх, що є на нашому сайті, не дуже пишний і досить невеликий в розмірах, за те й найдешевший.
  2. «Стандарт» – це проміжний варіант, назва говорить сама за себе, не найгірший і не самий хороший товар.
  3. «Люкс-1» та «Люкс-2» – два хороших за якістю варіанти, пишні і досить довгі, різняться лише формою плетіння.
  4. «Молдавія» – найкращий віник з нашого каталогу, добре пліток, дуже пишне і якісний продукт. Роблять його і правда в Молдові ми не знаємо, але нам привозять його під такою назвою, і ми вирішили його залишити.

Що ж тоді «одежний віник»? Все просто: одежний – значить зменшений в розмірах, простіше кажучи: Віник сорго одежний «Молдавія» – це той же віник «Молдавія», тільки трохи менших розмірів.

 

Віник сорго своїми руками

І наостанок трохи про те, як робляться самі віники. Пізньої восени (кінець жовтня-початок листопада) збираються стебла сорго. Зазвичай чекають поки дозрілі насіння, а за тим зрізують стебла трохи вище кореня (10-15 сантиметрів від землі). За тим стебла відразу ж сортуються по діаметру, зв'язують у невеликі пучки і розвішуються для підсушування в провітрюваному не сирому приміщенні.

Після того, як стебла досить підсохли їх зв'язують у пучки побільше (зазвичай використовується білизняна мотузка або щось на зразок цього). Після цього пучки по три штуки скріплюються металевим дротом якомога міцніше і за тим вже і йде процес в'язки – спочатку надійно скріплюється ручка, а за тим і сама метущая частина, вона поділяється на три рівні половини і теж скріплюється за допомогою білизняний мотузки. Коли дріт вже не потрібна, її можна від'єднати.

Зв'язка віника  

 

Висновки

Тепер ви знаєте як формується ціна на віники сорго, як і де вони робляться і чому саме так називаються в нашому інтернет-магазині. Також, ви можете ознайомитися з відео на цю тему на нашому youtube-каналі.

https://www.youtube.com/watch?v=RZXxYkxCQ3U&t=10s

Спасибі за увагу!
Щиро Ваш, інтернет-магазин Хозторг

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner